Από το τύπωμα του πιστοποιητικού εμβολιασμού σε μπλούζες, τώρα ένας Πατρινός βρήκε νέα πατέντα για ευκολότερη πρόσβαση στο QR κωδικό του πιστοποιητικού εμβολιασμού.
Οι Ελληνες είμαστε γνωστός λαός για την εφευρετικότητά μας, συνήθως για να κάνουμε τη ζωή μας πιο εύκολη.
Συνδυάζοντας, λοιπόν, αυτά τα δύο έχουμε το αποτέλεσμα της φωτογραφίας: μπρελόκ με το QR Code του πιστοποιητικού εμβολιασμού, όπως αναφέρει το pelop.gr.
Ήδη ένα κατάστημα με εκτυπώσεις στην Πάτρα έφτιαξε το πρώτο μπρελόκ για να μην χρειάζεται να ψάχνουμε χαρτιά ή να βρούμε το ηλεκτρονικό αρχείο στο κινητό μας. Ένα απλό μπρελόκ μπορεί να δώσει μια έξυπνη λύση.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!