Ο Όμιλος Αντισφαίρισης διοργάνωσε για δεύτερη συνεχή χρονιά το τουρνουά Open «Σταύρος Κουμαντάς», τιμώντας τον πρώην πρόεδρο και ενεργό μέλος του.
Οι αγώνες έγιναν το διάστημα 25/10/2021-31/10/2021 με αυξημένη συμμετοχή και ενδιαφέρον, σε σχέση με πέρυσι, τόσο από τους συμμετέχοντες, όσο και από τους θεατές που, τηρώντας τα προβλεπόμενα μέτρα σε ανοιχτούς χώρους, παρακολούθησαν τους αγώνες.
Τον τελικό ανδρών και την απονομή τίμησαν με την παρουσία τους ο ΓΓ ΕΦΟΑ Δημήτρης Σταματιάδης και από τον δήμο Δίου-Ολύμπου ο δήμαρχος Βαγγέλης Γερολιόλιος και ο αντιδήμαρχος Δημήτρης Πατσιαρίκας. Παρευρέθηκε και ο πρόεδρος του ΟΑ Θεσσαλονίκης, Μέγας Θεοχάρης.
Στον τελικό ανδρών έφτασαν οι Μελιόπουλος και Μανώλης, με νικητή τον Μελιόπουλο, ενώ στον τελικό γυναικών έφτασαν για δεύτερη φορά οι Βεζαλή και Χαβιά.
Μέρος των εσόδων του Open, όπως είχε ανακοινωθεί, θα διατεθεί για φιλανθρωπικό σκοπό.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!