Αρνητής κορονοϊού επιτέθηκε με κουτουλιές στο διοικητή του νοσοκομείου στο Ναύπλιο. Πώς έγινε το περιστατικό.
Ένα απίστευτο περιστατικό με πρωταγωνιστή έναν αρνητή του κορονοϊού και τον διοικητή του νοσοκομείου Ναυπλίου έλαβε χώρα το πρωί της Τετάρτης.
Σύμφωνα με όσα περιέγραψε στο Open o Κωνσταντίνος Λαζανάς τραυματιοφορέας στο νοσοκομείο όλα ξεκίνησαν όταν ο διοικητής του νοσοκομείου αντιλήφθηκε έναν άνδρα με κατεβασμένη τη μάσκα και του ζήτησε να τη φορέσει.
Ο ίδιος δήλωσε συνοδός ασθενούς αρνήθηκε να συμμορφωθεί με τις υποδείξεις ενώ δεν είχε και αρνητικό rapid τεστ προκειμένου να βρίσκεται στον χώρο.
Όταν ο διοικητής λοιπόν του ζήτησε να περάσει έξω ο άνδρας έγινε έξαλλος επιτέθηκε με χαρακτηρισμούς ενώ στη συνέχεια κουτούλησε τον διοικητή.
«Ευτυχώς που ήμουν δίπλα. Και ηρέμησα τα πνεύματα. Θα είχαμε χειρότερα πράγματα» λέει ο κ. Λαζανάς.
Έπειτα κλήθηκε η αστυνομία με τον άνδρα που ήταν εκτός εαυτού να ζητάει τελικά συγνώμη και τον διοικητή να μην υποβάλλει μήνυση θεωρώντας λήξαν το περιστατικό.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!