Κεκλεισμένων των θυρών θα διεξαχθεί το Κυριακάτικο (30/1, 19:30) ντέρμπι της Τούμπας ανάμεσα σε ΠΑΟΚ και Ολυμπιακό για την 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League Interwetten.
Η ΠΑΕ ΠΑΟΚ πήρε την απόφαση να διατηρήσει το σκεπτικό με το οποίο αντιμετώπισε τις προηγούμενες εντός έδρας αναμετρήσεις κόντρα σε ΟΦΗ και ΑΕΚ και να κρατήσει κλειστές τις θύρες του γηπέδου της Τούμπας, αρνούμενη να μπει σε διαδικασία διαχωρισμού των φιλάθλων της.
Η απόφαση της Κυβέρνησης να μην αυξήσει το ποσοστό πληρότητας θεατών στα ελληνικά γήπεδα το οποίο παραμένει στο 10% και στα 1000 άτομα, οδήγησε τους ασπρόμαυρους να ακολουθήσουν την ίδια τακτική και στο μεγάλο ντέρμπι με αντίπαλο τον Ολυμπιακό παρά την κρισιμότητα του.
Με αυτόν τον τρόπο, ένα ακόμη μεγάλο ντέρμπι θα διεξαχθεί μπροστά σε άδειες κερκίδες και χωρίς τον παλμό που δίνει η γεμάτη από κόσμο έδρα του δικεφάλου.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!