Σε εξέλιξη είναι το έργο «Αγωγοί μεταφοράς νερού πόλης Κατερίνης», με τις εργασίες να ξεκινούν στην περιοχή της Αγίας Παρασκευής την Τρίτη 1 Φεβρουαρίου.
Οι εργασίες θα έχουν κατεύθυνση από την συμβολή των οδών Επισκόπου Μακαρίου Κίτρους και Βασιλέως Ηρακλείου, έως την εκκλησία της Αγ. Παρασκευής.
Η ΔΕΥΑΚ ενημερώνει, ότι λόγω των εργασιών θα σημειώνεται ανά διαστήματα εκτροπή κυκλοφορίας προκειμένου να εργαστούν απρόσκοπτα τα μηχανήματα έργου. Προγραμματισμένες διακοπές υδροδότησης δεν προβλέπονται παρά μόνο έκτακτης φύσεως και μικρής χρονικής διάρκειας.
Η ΔΕΥΑΚ ζητά την κατανόηση των κατοίκων της γύρω περιοχής αλλά και των διερχόμενων οδηγών, για όσο διάστημα θα είναι σε εξέλιξη οι εργασίες και σημειώνει ότι σε κάθε περίπτωση μετά την ολοκλήρωση των απαραίτητων εργασιών θα γίνει αποκατάσταση του οδοστρώματος και των φρεατίων.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!