Το Ινστιτούτο Πολιτισμού και Ανάπτυξης Πιερίας-Ολύμπου “Λίκνο των Μουσών” εκφράζει προς το Δήμο Κατερίνης τις ευχαριστίες του διότι αγκαλιάζει επίσημα, το όραμα της δημιουργίας του Θεματικού Πάρκου “MUSEIO” στα Πιέρια Όρη, στην περιοχή των Καρυών. Ευχαριστούμε τον Δήμαρχο κ.Κώστα Κουκοδήμο και τον Αντιδήμαρχο δόμησης κ Γιώργο Νταντάμη και εύγε για την απόφασή τους να εντάξουν στον πολιτικό τους σχεδιασμό τον χαρακτηρισμό της περιοχής του θεματικού πάρκου και να τακτοποιήσουν τα θέματα χρήσης γης, στα πλαίσια του επικείμενου Χωρικού Σχεδιασμού.
Η απόφαση αυτή δημιουργεί νέες προϋποθέσεις ανάπτυξης για την περιοχή, το δήμο, την Πιερία και την ευρύτερη περιοχή .
Με εκτίμηση
Για το ΔΣ του “Λίκνο των Μουσών”
Ο πρόεδρος του Αναστάσιος Ι. Γκρέμος
Δημοσίευση σχολίου
0
Σχόλια
Το κανάλι μας στο Youtube
Kapa News
Σχολή Οδηγών "Τροχοκίνηση"
Επικοινωνία
[email protected] Στείλτε την γνώμη σας, την άποψη σας, ή τα δελτία τύπου σας για να δημοσιευθούν στο Site
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!