Η δολοφονία του 19χρονου Άλκη από χούλιγκαν στη Θεσσαλονίκη έχει συγκινήσει το πανελλήνιο. Συγκινητική ήταν και η πρωτοβουλία που πήραν οι μαθητές του Πειραματικού Σχολείου του Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης για να τιμήσουν το νεαρό παιδί.
Τα παιδιά σχημάτισαν με τις τσάντες τους το μήνυμα «Για κάθε Άλκη», κάθισαν στο έδαφος και έφτιαξαν μια ανθρώπινη αλυσίδα. «Και κάπως έτσι η σιωπή στέλνει το πιο ηχηρό μήνυμα… Ενός λεπτού σιγή από τους μαθητές και τις μαθήτριες του ΠΣΠΘ για κάθε Άλκη…» ήταν το σχόλιο της σελίδας του σχολείου στο Facebook.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!