Ο Μηνάς Τάτσιος γεννήθηκε το 2008 και κατάγεται από το Πετρίτσι Σερρών. Η παραδοσιακή τέχνη του θεάτρου σκιών τον κέρδισε από μικρή ηλικία, όταν μόλις 5 ετών έκανε την πρώτη του απόπειρα να κολλήσει φιγούρες στο πανί.
Σήμερα, έχει αποσπάσει το πρώτο βραβείο για το δικό του έργο «Ο Καραγκιόζης στα Οχυρά», το οποίο το 2021 εκδόθηκε και σε βιβλίο (Εκδόσεις «Αρχή») και διατίθεται από τα βιβλιοπωλεία ΙΑΝΟΣ αλλά και μέσα από ηλεκτρονικές σελίδες. Πραγματοποιεί αφιλοκερδώς δεκάδες παραστάσεις σε Φεστιβάλ, Σχολεία, Συλλόγους, Κατασκηνώσεις, Θέατρα, Φιλανθρωπικά Ιδρύματα και Ενορίες.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!