Το πρόγραμμα HELIOS του ΔΟΜ Ελλάδος και ο Δήμος Κατερίνης έχουν την τιμή να σας καλέσουν σε εκπαιδευτικό σεμινάριο που στόχο έχει να ενισχύσει την ικανότητα στους Δήμους της Ελλάδος να παρέχουν πιο συμπεριληπτικές και προσβάσιμες κοινωνικές υπηρεσίες σε μετανάστες και πρόσφυγες.
Τρίτη, 17 Μαΐου, 8:30-14.30
Κατερίνη, Πνευματικό Κέντρο, 1ος όροφος
Το εκπαιδευτικό σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί από τον ΔΟΜ, το Εθνικό Κέντρο Κοινωνικής Αλληλεγγύης και την οργάνωση Α21. Καθ’όλη τη διάρκεια του σεμιναρίου οι συμμετέχοντες/ουσες θα έχουν τη δυνατότητα να υποβάλλουν ερωτήσεις και να θέσουν συγκεκριμένα ζητήματα στον εισηγητή. Το εκπαιδευτικό σεμινάριο απορρέει από τον προγραμματισμό του ΔΟΜ και από την εφαρμογή των πολλά υποσχόμενων πρακτικών στους τομείς της ένταξης, προστασίας, κοινωνικής συνοχής, καταπολέμησης της ξενοφοβίας και της ρητορικής μίσους.
Με την επιτυχή ολοκλήρωση του εργαστηρίου, οι συμμετέχοντες/ουσες θα λάβουν βεβαιώσεις συμμετοχής.
Οδηγίες για την COVID-19: Η χρήση προστατευτικής μάσκας είναι υποχρεωτική καθ' όλη τη διάρκεια της εκδήλωσης.Αναμένοντας τη συμμετοχή σας.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!