Η βιωματική μέθοδος έχει ως στόχο να φέρει τον νέο σε άμεση επαφή με το αντικείμενο μάθησης, μέσα από την έρευνα (project), την παρατήρηση (observation) αλλά και μέσα από πολλές διασκεδαστικές εξειδικευμένες δράσεις.
Προς την κατεύθυνση αυτή ο Σύλλογος Σαρακατσαναίων Πιερίας την Κυριακή 22 Μάϊου 2022 και ώρα 11:00π.μ στον παραδοσιακό οικισμό του Συλλόγου στο Δίον Πιερίας, διοργανώνει μια βιωματική δράση σε σχέση με την παράδοση του συναφιού μας. Κούρος προβάτων. Σας προσκαλούμε να μας τιμήσετε με την παρουσία σας, σε αυτή την βιωματική δράση του συλλόγου μας. Για να θυμούνται οι παλαιότεροι και να μαθαίνουν οι νεότεροι.
Εκ του Δ.Σ του Συλλόγου
Εκ του Δ.Σ του Συλλόγου
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!