Με ιδιωτικό βανάκι επιχείρησης και πιο συγκεκριμένα παραδοσιακού ψητοπωλείου μεταφέρθηκε κάτοικος της Ροδόπολης στο Κέντρο Υγείας της περιοχής γιατί τη στιγμή που απολάμβανε τον καφέ του στο κέντρο του χωριού δεν αισθάνθηκε, ωστόσο είχε τις αισθήσεις του.
Σύμφωνα με το infonews24.gr, οι κάτοικοι έσπευσαν να τον βοηθήσουν και κάποιοι ειδοποίησαν το κέντρο υγείας για να έρθει να τον παραλάβει. Επίσης, ειδοποίησαν και το 166 για να έρθει ασθενοφόρο να το διακομίσει στη μονάδα πρωτοβάθμιας φροντίδας. Το ασθενοφόρο θα ξεκινούσε από τον σταθμό ΕΚΑΒ Κοίμησης και για να μην χαθούν λεπτά έσπευσε ο ιδιοκτήτης του ψητοπωλείου να βοηθήσει μεταφέροντας τον 60χρονο άνδρα στο Κέντρο Υγείας για να του δοθούν οι πρώτες βοήθειες.
![](https://www.thestival.gr/wp-content/uploads/2022/06/vanaki-asthenoforo-683x1024.jpg)
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!