Το μεσημέρι της Τετάρτης 29 Ιουνίου, η Αντιπεριφερειάρχης Πιερίας Σοφία Μαυρίδου παρευρέθηκε στις εκδηλώσεις εορτασμού των Αποστόλων Πέτρου και Παύλου στην Πύδνα και τη Μεθώνη.
Εκεί, μαζί με τον Σεβασμιώτατο Ποιμενάρχη μας κ. Γεώργιο, υποδέχτηκαν το Σεβασμιώτατο Μητροπολίτη Βεροίας, Ναούσης και Καμπανίας κ. Παντελεήμονα, συνοδευόμενο από το Σεβασμιώτατο Αρχιεπίσκοπο Κρήτης κ.κ. Ευγένιο και από τους λοιπούς προσκεκλημένους Αρχιερείς, οι οποίοι ακολούθησαν τη διαδρομή του Αποστόλου Παύλου, τη «Βεροιόστρατα», μετά το πέρας της Πανηγυρικής Θείας Λειτουργίας στον παλαιό Μητροπολιτικό Ναό Πέτρου και Παύλου Βεροίας.
Η Αντιπεριφερειάρχης προσέφερε στο Σεβασμιώτατο Αρχιεπίσκοπο Κρήτης κ.κ. Ευγένιο το νεοεκδοθέν ιστορικό-φωτογραφικό λεύκωμα με τα Προσκυνήματα της Πιερίας, ενώ παράλληλα δέχθηκε από τον Σεβασμιώτατο Μητροπολίτη Βεροίας κ. Παντελεήμονα, το αναμνηστικό της φετινής διοργάνωσης των ''Παυλείων''.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!