Οι άγνωστοι δράστες που κρύφτηκαν και άρχισαν να πετούν πέτρες, λίγο έλειψε να βάλουν την υπογραφή τους, σε ένα έγκλημα. Η εθνική οδός Κορίνθου – Πατρών, θα θυμίζει για πάντα στον οδηγό, τις εφιαλτικές στιγμές που έζησε…
Τον τρόμο βίωσε τα μεσάνυχτα οδηγός νταλίκας που κινούνταν στην εθνική οδό Κορίνθου – Πατρών στο 95ο χιλιόμετρο στο Ζευγολατιό, όταν άγνωστοι του πέταξαν πέτρες. Η νταλίκα κινούμενη από Πάτρα προς Αθήνα στο ύψος του Ζευγολατιού δέχθηκε επίθεση με πέτρες στο παρμπρίζ.
Ο οδηγός ακινητοποίησε το όχημα στην άκρη του δρόμου και ενημέρωσε την αστυνομία. Ύστερα από λίγο, στο σημείο έσπευσε περιπολικό της Τροχαίας αυτοκινητοδρόμων Κιάτου. Ο οδηγός υπέδειξε στους αστυνομικούς το σημείο και τις πέτρες που δέχτηκε στο παρμπρίζ και όπως είπε δεν τραυματίστηκε από θαύμα.
Η πέτρα βρήκε ακριβώς στο σημείο του οδηγού, το όχημα γέμισε με θραύσματα από τα τζάμια του παρμπρίζ, αλλά ευτυχώς ο ίδιος δεν έχασε την ψυχραιμία του. Από καταγγελίες που έκανε ο οδηγός στο ίδιο σημείο έχουν δεχθεί επίθεση και άλλοι οδηγοί, ΙΧ και φορτηγών.
Δείτε τις εικόνες του korinthostv.gr, με τη νταλίκα λίγες ώρες μετά την επίθεση…
![](https://www.newsit.gr/wp-content/uploads/2022/06/gbvdsbg.jpg)
![](https://www.newsit.gr/wp-content/uploads/2022/06/ScreenHunter-18341.jpg)
![](https://www.newsit.gr/wp-content/uploads/2022/06/ScreenHunter-18361.jpg)
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!