Η Περιφερειακή Ενότητα Πιερίας σε συνέχεια του δελτίου τύπου που εστάλη στις 6 Ιουνίου 2022 και αφορούσε στις ενέργειες των αρμοδίων υπηρεσιών της Π.Ε. Πιερίας, όσον αφορά στο ζήτημα της φερόμενης ρύπανσης των θαλασσίων νερών της περιοχής μας δεσμεύτηκε να ανακοινώσει τα αποτελέσματα των δειγματοληπτικών ελέγχων που πραγματοποιήθηκαν. Κατά συνέπεια, ενημερώνουμε τα τοπικά, αλλά και πανελλήνια Μέσα Μαζικής Ενημέρωσης, τους πολίτες και τους επισκέπτες της Πιερίας, ότι σύμφωνα με τα αποτελέσματα των δειγματοληπτικών ελέγχων που πραγματοποίησαν η Διεύθυνση Δημόσιας Υγείας και Κοινωνικής Μέριμνας Π.Ε. Πιερίας και η Διεύθυνση Ανάπτυξης και Περιβάλλοντος Π.Ε. Πιερίας προκύππτει η ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΤΗΤΑ των θαλασσίων νερών της Πιερίας κι επιβεβαιώνεται η αρχική εκτίμηση τους.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!