Καθώς η αγωνιστική δράση για το τμήμα στίβου του ΓΑΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ πηγαίνει σιγά σιγά προς το τέλος της για φέτος, ο Απόστολος Λιμπανοβνός κατέκτησε ένα χάλκινο μετάλλιο στον 1ο όμιλο του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Κ16 2022 που έγινε στην Ελευθερούπολη στις 1-2/7. Επίσης η ομάδα σκυταλοδρομίας 4x80 κοριτσιών πήρε την 5η θέση.
Αναλυτικά τα συνολικά αποτελέσματα είναι:
100 μ. με εμπόδια αγοριών:
3η θέση Λιμπανοβνός Απόστολος (2007) 14”89
Σκυταλοδρομία 4x80 κοριτσιών
5η θέση ΓΑΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ 42”64 , Χατζηπουργάνη Μ.(2008) - Νατσιοπούλου Μ. (2008) - Κεραμιδά Δ .(2008) - Παυλίδου Β. (2009)
150 μ. κοριτσιών
7η θέση Χατζηπουργάνη Μελίνα (2008) 20”30
10η θέση Μυρτώ Νατσιοπούλου (2008) 20”40
Μήκος κοριτσιών
14η θέση Κεραμιδά Δήμητρα (2008) 4.25 μ.
Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές και καλές διακοπές. Η αγωνιστική δράση θα συνεχιστεί την επόμενη εβδομάδα με την συμμετοχή μας στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ20 στις Σέρρες.
Γραφείο Τύπου ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!