Για δύο εβδομάδες, από 25 Ιουλίου έως και 6 Αυγούστου 2022, η καρδιά της καλαθοσφαίρισης «χτυπά» στο Κλειστό Γυμναστήριο Λιτοχώρου «Πύρρος Δήμας», στο 3ο Olympus Summer Camp by Trace n’ Chase.
Αθλήτριες και αθλητές του μπάσκετ, ηλικίας από 7 έως και 17 ετών, από Ελλάδα και εξωτερικό, λαμβάνουν μέρος για τρίτη χρονιά στο μεγαλύτερο basketball camp της Πιερίας, ανακαλύπτοντας τα μυστικά του αθλήματος από τους καλύτερους προπονητές.
Σημειώνεται ότι και φέτος όπως και στις προηγούμενες διοργανώσεις, δήλωσαν παρόν διεθνείς παίκτες και προπονητές και νεαρές αθλήτριες και αθλητές που παρακολούθησαν το Summer Camp έχουν κληθεί σε κλιμάκια και εθνικές ομάδες.
To δεκαπενθήμερο Olympus Summer Camp διοργανώνεται υπό την αιγίδα του Δήμου Δίου-Ολύμπου, με συνδιοργανωτή την Περιφερειακή Ενότητα Πιερίας.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!