Εθελοντική αιμοδοσία θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 5 Ιουλίου στην 4η Τ.Ο.Μ.Υ. Κατερίνης, σε συνέχεια των σχετικών ενημερωτικών δράσεων της Διεύθυνσης Δημόσιας Υγείας και του Δικτύου Αγωγής Υγείας και Πρόληψης της 3ης ΥΠΕ (Μακεδονίας).
Η ενημερωτική δράση στην Κεντρική Πλατεία της Κατερίνης, χαρακτηρίστηκε από απόλυτη επιτυχία καθώς ευαισθητοποιήθηκε μεγάλος αριθμός πολιτών σχετικά με την εθελοντική αιμοδοσία. Δόθηκαν πολλές πληροφορίες, επιλύθηκαν πολλές απορίες και γενικά υπήρξε μεγάλο ενδιαφέρον από τους πολίτες.
Στη διοργάνωση της δράσης ενεργό συμμετοχή έχουν οι Επισκέπτες Υγείας και οι Νοσηλευτές του Κ.Υ. Κατερίνης και του τμήματος Αιμοδοσίας του Γ.Ν. Κατερίνης, Κοινωνικοί Λειτουργοί της 4ης και 12ης Τ.ΟΜ.Υ., εθελοντές της Εφορίας Αιμοδοσίας της Εστίας Πιερίδων Μουσών και του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων, Ατόμων με Αναπηρία Ν. Πιερίας – ΣΤΗΡΙΖΩ, ο Σύλλογος Θαλασσαιμικών Πιερίας (ΣΥ.ΘΑ.Π) όπως επίσης και ο Δήμος Κατερίνης για τη συνολική υποστήριξη του.
Ραντεβού λοιπόν, το πρωί της Τρίτης 05-07-22 στην 4η Τ.Ο.Μ.Υ. Κατερίνης!
«Χαρίζω ζωή, προσφέροντας μόνο 5’ από το χρόνο μου!»
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!