Ολοκληρώθηκε η επιχείρηση μεταφοράς γυναίκας από την θέση Πετρόστρουγκα Ολύμπου στη θέση Γκόρτσια και παραδόθηκε στο ΕΚΑΒ.
Επιχείρησαν 10 πυροσβέστες με 2 οχήματα και την Ο.Ο.Ε.Δ. της 2ης ΕΜΑΚ ως συνδρομή στην ΕΚΑΒ.
Η 55χρονη έφτασε στα 2.100 μέτρα, όταν άρχισε να αντιμετωπίζει δυσκολίες στην αναπνοή, λόγω χαμηλού κορεσμού. Υποβλήθηκε σε τεστ, οπότε διαπιστώθηκε ότι μολύνθηκε με κορωνοϊό, σύμφωνα με το ertnews.gr
![](https://www.thestival.gr/wp-content/uploads/2022/07/olimpos-2-765x1024.jpg)
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!