Είναι κάποιες στιγμές που οι άνθρωποι πρέπει να υποκλινόμαστε για την αυτοθυσία και την αυταπάρνηση των ανθρώπων των σωμάτων ασφαλείας.
Στο συγκεκριμένο βίντεο βλέπουμε μία ομάδα ΔΙΑΣ να επιχειρεί σήμερα 20-7-2022 στο ΠΙΚΕΡΜΙ και να μεταφέρει ένα ηλικιωμένο άνδρα, ο οποίος ήταν σε αναπηρικό καροτσάκι, κυριολεκτικά στα χέρια. Προφανώς ο αστυνομικός στο πρόσωπο αυτού του ανθρώπου ίσως να έβλεπε τον ίδιο του τον πατέρα.
Οι φλόγες κυριολεκτικά είχαν φτάσει σε σημείο να “γλύφουν” τα σπίτια όμως ούτε λεπτό δεν δίστασαν να ολοκληρώσουν με επιτυχία την επιχείρηση διάσωσης.
Ο ηλικιωμένος άνδρας έμενε εκεί με την σύζυγό του η οποία απομακρύνθηκε και η ίδια με την βοήθεια της ομάδας ΔΙΑΣ.
Εύγε
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!