Θα ήθελα να εκφράσω τα θερμά μου συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές και τις μαθήτριες που εισήχθησαν στα πανεπιστημιακά ιδρύματα της χώρα μας και ξεκινούν ένα νέο κεφάλαιο στη ζωή τους ως φοιτητές και φοιτήτριες.
Οι κόποι πάντοτε αποδίδουν καρπούς και ακόμη κι αν δεν εκπληρώνονται όλα τα όνειρα μας με την πρώτη προσπάθεια, η ίδια η ζωή μας διδάσκει, ότι πάντα θα υπάρξουν κι επόμενες ευκαιρίες που θα μας οδηγήσουν πιο κοντά σε αυτό που πραγματικά επιθυμούμε.
Εύχομαι θερμά συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά, στις οικογένειές τους για τον αγώνα τους όλα αυτά τα χρόνια της προετοιμασίας για τις πανελλήνιες εξετάσεις, αλλά και στους εκπαιδευτικούς που δίνουν στους μαθητές μας τον καλύτερό τους εαυτό και είναι αρωγοί στη μεγάλη τους αυτή προσπάθεια.
Καλή σταδιοδρομία και καλή πρόοδο στα νέα σας βήματα!
Η Αντιπεριφερειάρχης Πιερίας
Σοφία Μαυρίδου
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!