Ακόμη μια προγραμματισμένη εκδήλωση των "Φίλων του Μουσείου Πόλης Κατερίνης" ενταγμένη στην προσπάθεια ενημέρωσης των ανθρώπων της πόλης για την ανάγκη ίδρυσης ενός μουσείου στην πόλη μας πραγματοποιήθηκε την Κυριακή το βράδυ στο θεατράκι του πάρκου.
Οι καλλιτέχνες ήταν εκεί προκειμένου να υποστηρίξουν με τα τραγούδια τους μια πρόταση που αφορά όλη την πόλη αλλά και οι άνθρωποι της πόλης ήταν εκεί ως θεατές και ακροατές σε μια κοινή, απο τα κάτω, προσπάθεια να ταυτιστούν μαζί τους, έμπρακτα, οι θεσμοί του τόπου. Ελπίζοντας οτι το μήνυμα μεταδόθηκε ορθά και αποτελεσματικά οι "Φίλοι του Μουσείου Πόλης" σχεδιάζουμε ήδη την επόμενη κίνησή μας προς την ίδια κατεύθυνση.
Ευχαριστούμε πολύ όλους όσους συνέβαλαν υλικά και ηθικά στην πραγματοποίηση της εκδήλωσης, τους καλλιτέχνες, τον ΟΠΠΑΠ του Δήμου Κατερίνης, την Εστία Πιερίδων Μουσών και τους χορηγούς μας.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!