Την παραίτησή της υπέβαλε η πνευμονολόγος με ό,τι αυτό συνεπάγεται για το Κέντρο Υγείας Μήλου, καθώς δεν μπόρεσε να βρει σπίτι να νοικιάσει. Το φαινόμενο μόνο περίεργο δεν είναι, μιας και στα τουριστικά νησιά η εξεύρεση κατοικίας μακροχρόνιας μίσθωσης αποτελεί μία από τις δυσκολότερες υποθέσεις.
Σύμφωνα με ανακοίνωση του προέδρου της Διοικούσας Επιτροπής του Κέντρου Υγείας Μήλου, Κωνσταντίνου Μακρή, η πνευμονολόγος αναγκάστηκε να παραιτηθεί και να φύγει από το νησί, καθώς δεν μπορούσε να βρει ένα αξιοπρεπές κατάλυμα για να διαμείνει.
Δυστυχώς αυτή είναι μια εξέλιξη την οποία έχουν βιώσει αρκετοί άνθρωποι που καλούνται να συνεχίσουν τη θητεία τους στα νησιά και αντιμετωπίζουν ανυπέρβλητα εμπόδια.
Στην ανακοίνωση που δημοσιεύει το cyclades24.gr, αναφέρονται μεταξύ άλλων: «Σας ενημερώνουμε ότι η Ιατρός Πνευμονολογίας, κ. Άννα Νικολάου, υπέβαλε την παραίτησή της και αποχώρησε από το νησί, λόγω αδυναμίας εύρεσης ενός αξιοπρεπούς καταλύματος για τη διαμονή της.Δυστυχώς οι προσπάθειές μας για στελέχωση και αναβάθμιση του Κέντρου Υγείας συναντούν εμπόδια.»
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!