Πληθαίνουν οι φωνές διαμαρτυρίας σε ότι αφορά στην αποφυλάκιση Λιγνάδη. Την ίδια στιγμή πληθαίνουν και οι… αφιερώσεις προς το πρόσωπο του σκηνοθέτη Δημήτρη Λιγνάδη.
Μετά το τραγούδι του ηθοποιού Πάνου Βλάχου, ο οποίος έγραψε μερικούς στίχους για την κατάσταση που επικρατεί στη χώρα σχετικά με τη δικαιοσύνη της και ο Σταμάτης Κραουνάκης εξέφρασε την οργή του επίσης με ένα τραγούδι.
Ο καλλιτεχνικός κόσμος από την πρώτη στιγμή έχει σταθεί απέναντι στην απόφαση του δικαστηρίου να αφήσει ελεύθερο τον πρώην καλλιτεχνικό διευθυντή του Εθνικού Θεάτρου παρόλο που κρίθηκε ένοχος για δύο βιασμούς ανηλίκων.
Δώσε γκάζια καλλιτέχνη…
Ο ταλαντούχος συνθέτης, στιχουργός και τραγουδιστής Σταμάτης Κραουνάκης έκανε χθες Δευτέρα, μία εμφάνιση στο θερινό θέατρο «Άλσος», όπου μεταξύ άλλων τραγούδησε ένα τραγούδι με το οποίο ζήτησε από τους καλλιτέχνες να συνεχίσουν τις αντιδράσεις για την αποφυλάκιση του καταδικασμένου πρωτόδικα για βιασμό 2 ανηλίκων, Δημήτρη Λιγνάδη, ενώ από τη Λίνα Μενδώνη ζητά την παραίτησή της.
Συγκεκριμένα ο Σταμάτης Κραουνάκης ακούγεται να λέει:
«Δώσε γκάζια καλλιτέχνη, να ακουστεί παντού η φωνή σου,
βιαστή τράβα φυλάκα και Μενδώνη παραιτήσου», αναφέρουν μεταξύ άλλων οι στίχοι.
Δείτε το Βίντεο από iEidiseis.gr που βρέθηκε στο «Άλσος»:
Τραγούδι του Σταμάτη Κραουνάκη για την αποφυλάκιση του #Λιγνάδης:
— iEidiseis.gr (@iEidiseisGR) July 19, 2022
«Δώσε γκάζια καλλιτέχνη,
να ακουστεί παντού η φωνή σου,
βιαστή τράβα φυλάκα
και Μενδώνη παραιτήσου». pic.twitter.com/5lgaN6OkB6
Πηγή
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!