Η ανάρτηση του πανό έγινε λίγο πριν τη δεύτερη παράσταση των «Περσών» του Αισχύλου – Δείτε βίντεο
Διαμαρτυρία για την απόφαση αναστολής στην εκτέλεση ποινής του Δημήτρη Λιγνάδη έγινε το βράδυ του Σαββάτου στο αρχαίο θέατρο της Επιδαύρου, λίγο πριν ξεκινήσει η δεύτερη παράσταση των «Περσών» του Αισχύλου, σε σκηνοθεσία Δημήτρη Καραντζά.
Ορισμένοι θεατές σήκωσαν δύο μεγάλα πανό, που γράφουν τη φράση «βιαστής είναι». Βίντεο δείχνει ότι το πανό έχει τραβήξει την προσοχή των θεατών, ενώ αρκετοί φωναζαν «μπράβο» και χειροκροτούσαν, ενώ δεν ήταν λίγοι όσοι έσπευσαν να βγάλουν τα κινητά τους για να απαθανατίσουν τη διαμαρτυρία.
επίδαυρος τώρα, πέρσες. pic.twitter.com/jle3Rn7ui2
— koiniαν (@koinian) July 16, 2022
Πηγή
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!