Εκφράζω επί τη αναλήψει των νέων καθηκόντων τους, από καρδιάς, τα θερμά μου συγχαρητήρια και εύχομαι καλή δύναμη στους νέους Διευθυντές Εκπαίδευσης, την κ. Παρθένα Τριανταφυλλίδου στην Πρωτοβάθμια και στον κ. Γεώργιο Μακρή στη Δευτεροβάθμια.
Έπειτα από μία μακρά περίοδο πανδημίας και με πολλά προβλήματα που ταλαιπώρησαν όλη τη μαθητική και την εκπαιδευτική κοινότητα, ευελπιστώ στη συνέχιση της γόνιμης συνεργασίας που είχαμε με τις προηγούμενες διευθύντριες. Στόχος μου, πέραν της ενημέρωσης για τα εκπαιδευτικά ζητήματα της Πιερίας, είναι και η θεσμική αρωγή μου σε οποιοδήποτε πρόβλημα και αν παρουσιαστεί.
Άλλωστε η παιδεία αποτελεί τη σημαντικότερη επένδυση όσον αφορά το παρόν και το μέλλον τόσο των παιδιών μας, όσο και της χώρας μας.
Καλή αρχή, καλή επιτυχία στο έργο σας!
Ελισσάβετ (Μπέττυ) Σκούφα
Βουλεύτρια Πιερίας (ΣΥΡΙΖΑ -Προοδευτική Συμμαχία)
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!