Εκφράζω τις θερμές ευχαριστίες μου προς τις αγαπημένες φίλες και απερχόμενες Διευθύντριες Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πιερίας, κυρίες Φλώρα Σορώτου και Μεταξία Τσιαργαλή.
Μέσα από τη θέση τους υπηρέτησαν τον κόσμο της Εκπαίδευσης αφήνοντας το αποτύπωμά τους με τη διαρκή παρουσία τους και το άοκνο ενδιαφέρον τους για τα ζητήματα της ευρύτερης εκπαιδευτικής κοινότητας στην Πιερία. Η επιστημονική τους κατάρτιση, η εμπειρία και το ήθος τους ήταν καθοριστικές για την επιτυχημένη σταδιοδρομία τους και εχέγγυο για την απρόσκοπτη λειτουργία ενός τόσο σημαντικού και ευαίσθητου χώρου, που έχει άμεση σχέση με τα παιδιά, το μέλλον του τόπου μας.
Δεν θα μπορούσα να μην τις ευχαριστήσω ολόψυχα και για την αγαστή συνεργασία που είχαμε ως θεσμικοί φορείς σε αυτή τη διαδρομή και να τους ευχηθώ να έχουν πάντοτε υγεία και να επιδεικνύουν τον ίδιο ζήλο σε κάθε εγχείρημά τους, αποτελώντας παράδειγμα προς μίμηση για τους συναδέλφους τους και εν γένει τους δημόσιους λειτουργούς.
Δεν θα μπορούσα να μην τις ευχαριστήσω ολόψυχα και για την αγαστή συνεργασία που είχαμε ως θεσμικοί φορείς σε αυτή τη διαδρομή και να τους ευχηθώ να έχουν πάντοτε υγεία και να επιδεικνύουν τον ίδιο ζήλο σε κάθε εγχείρημά τους, αποτελώντας παράδειγμα προς μίμηση για τους συναδέλφους τους και εν γένει τους δημόσιους λειτουργούς.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!