Χρήστες μιλούν για ενδυματολογική επιλογή που προσέβαλε τόσο τον θεσμό όσο και την επέτειο της αποκατάστασης της Δημοκρατίας - Σύμφωνα με ορισμένες πληροφορίες, ο εν λόγω κύριος πιθανολογείται πως είναι μουσικός της Συμφωνικής της ΕΡΤ.
Αντιδράσεις έχει προκαλέσει η εμφάνιση ενός καλεσμένου στην 48η Επέτειο για την Αποκατάσταση της Δημοκρατίας στο Προεδρικό Μέγαρο ο οποίος εμφανίστηκε με βερμούδα και σαγιονάρες.
Στο Προεδρικό Μέγαρο γιορτάστηκε χθες η 48η επέτειος για την Αποκατάσταση της Δημοκρατίας και οι καλεσμένοι ήταν πολλοί πολιτικοί και πολιτειακοί παράγοντες. Ωστόσο, ένας από αυτούς προκάλεσε αντιδράσεις με την ενδυματολογική του εμφάνιση.
Όπως φαίνεται και στη φωτογραφία που έχει κυκλοφορήσει, ο προσκεκλημένος έχει επιλέξει να κάνει μία πολύ χαλαρή εμφάνιση για μία τόσο σημαντική τελετή όπως αυτή που εορτάστηκε χθες το βράδυ και την ώρα που οι υπόλοιποι είχαν προσέξει την κάθε λεπτομέρεια στην εμφάνισή τους, εκείνος εμφάνιστηκε με σαγιονάρες και βερμούδα.
Η εμφάνισή του αυτή, όπως ήταν αναμενόμενο, πυροδότησε πολλά σχόλια καθώς δεν αρμόζει, από τη μία, σε μία τέτοια τελετή, όπως η χθεσινοβραδινή στο Προεδρικό Μέγαρο και από την άλλη, δεν τιμά τον σκοπό για τον οποίο διεξήχθη η τελετή αυτή και δεν είναι άλλος από την Αποκατάσταση της Δημοκρατίας.
Μάλιστα, η φωτογραφία σχολιάστηκε και στην πρωινή εκπομπή του ΣΚΑΪ. «Αυτό είναι ντροπή, ντροπή για την ημέρα, ντροπή προς το πολίτευμα, ντροπή προς την Πρόεδρο της Δημοκρατίας. Πρέπει να ξηλωθεί η φρουρά που επέστρεψαν σε αυτόν τον κύριο να μπει μέσα. Και επειδή ο άνθρωπος αυτός μοιάζει με κάποιον πρέπει να διευκρινίσει ποιος είναι. Αυτό είναι ντροπή. Τι να πω», είπε, από την πλευρά του, ο Άρης Πορτοσάλτε στον ΣΚΑΙ.
Εμένα μου άρεσε ο τύπος που πήγε λέτσος στο Προεδρικό μέγαρο. Έδειξε σε ολους τη πραγματική εικόνα της αριστεράς. Οχι αυτή που πουλάνε (προοδευτικη κτλ), αλλα αυτη που πραγματικα ειναι: λετσαρία, χωρίς ιχνος σεβασμού και κοινωνικής αντίληψης, άκομψη, δήθεν.
— Theodore Magoulas (@tmagoula) July 25, 2022
Hangover 4#προεδρικο#δημοκρατιας pic.twitter.com/iRfvRhpxiw
— Toughbutfair (@Toughbutfair2) July 25, 2022
Την ίδια ώρα, σύμφωνα με ορισμένες πληροφορίες, ο εν λόγω κύριος πιθανολογείται πως είναι ο μουσικός της Συμφωνικής της ΕΡΤ που έπαιξε στο Προεδρικό, κ. Ιωάννης Στρατάκης, χωρίς ωστόσο να έχει επιβεβαιωθεί.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!