Τραγωδία στον Βόλο. Πέθανε η 18χρονη από τον Αλμυρό Μαγνησίας, η οποία νοσηλευόταν στο Νοσοκομείο του Βόλου.
Ύστερα από τέσσερις ημέρες νοσηλείας στη ΜΕΘ , η 18χρονη που μεταφέρθηκε σε κώμα στο Αχιλλοπούλειο”, κατέληξε. Η πολυοργανική ανεπάρκεια, που παρουσίασε από το πρώτο 24ωρο νοσηλείας ήταν μη αναστρέψιμη. Για τους γιατρούς η αιτία που την οδήγησε στην πολυοργανική ανεπάρκεια και στον θάνατο, παραμένει άγνωστη και το μόνο βέβαιο είναι πως δεν οφείλεται σε μηνιγγίτιδα γιατί ο συγκεκριμένος κύκλος εξετάσεων ολοκληρώθηκε το Σάββατο, όπως αναφέρει η ιστοσελίδα gegonota.news.
Την ακριβή αιτία θανάτου αναμένεται να δώσουν τα αποτελέσματα της νεκροψίας και νεκροτομής που ήδη έχει παραγγελθεί.
Η 18χρονη από τον Αλμυρό μεταφέρθηκε πριν από τέσσερις ημέρες σε κατάσταση καταπληξίας στο Νοσοκομείο του Βόλου. Σύμφωνα με τα gegonota.news, οι γονείς δεν μπορούσαν να πιστέψουν πώς ένας υψηλός πυρετός οδήγησε το παιδί τους στην μηχανική υποστήριξη και τελικά στον θάνατο.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!