Αυξητικά κινήθηκαν τα νέα κρούσματα κορωνοϊού την προηγούμενη εβδομάδα (25 Ιουλίου-31 Ιουλίου) στην Περιφερειακή Ενότητα Πιερίας.
Σύμφωνα με την εβδομαδιαία έκθεση του ΕΟΔΥ στην περιοχή μας καταγράφηκαν 2.143 νέες μολύνσεις, αυξημένες κατά 1,13% σε σχέση με την προηγούμενη εβδομάδα.
Αναλυτικά η κατανομή κρουσμάτων ανά Περιφερειακή Ενότητα την περασμένη εβδομάδα:
![](https://static.larissanet.gr/wp-content/uploads/2022/08/202208021237249400.jpg)
![](https://static.larissanet.gr/wp-content/uploads/2022/08/202208021237250490.jpg)
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!