Στον ανακριτή Καβάλας οδηγήθηκε στις 10:00 το πρωί της Παρασκευής, ο 65χρονος που έχει συλληφθεί για τη μεγάλη φωτιά στην περιοχή Σκάλα Ποταμιάς στη Θάσο.
Ο 65χρονος συνεχίζει να αρνείται τις κατηγορίες που του αποδίδονται. Με μάλλον περιπαικτική διάθεση κατά την είσοδό του στο Δικαστικό Μέγαρο δήλωσε πως «έβαλε τη φωτιά για να γελάει». Σε βάρος του έχει ασκηθεί ποινική δίωξη για εμπρησμό από πρόθεση.
Πηγή
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!