Αίσθηση προκαλεί μία απίστευτη καταγγελία ενός πατέρα, ο οποίος έχει παγιδευτεί στα γρανάζια της γραφειοκρατίας. Όπως κατήγγειλε ο πατέρας, Γιώργος Ηλιόπουλος, μιλώντας στο Open, το Νοσοκομείο Λάρισας αρνείται να δώσει στον ίδιο και τη σύζυγό του το μωράκι τους για… γραφειοκρατικούς λόγους.
«Η σύντροφός μου γέννησε στις 18 του μήνα ένα υγιέστατο αγοράκι στο Νοσοκομείο Λαμίας. Την επόμενη ημέρα το πρωί, διαγνώστηκε με κορονοϊό και μπήκε στη ΜΕΘ του Νοσοκομείου Λαμίας. Το μωράκι μας έφυγε για τη Λάρισα για προληπτικούς λόγους. Στο Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Λάρισας διακομίστηκε το μωρό. Η μητέρα διαγνώστηκε με covid, το ευτύχημα είναι ότι ο μικρούλης δεν είχε covid» είπε ο κ. Ηλιόπουλος.
«Εκεί στην αρχή δεν μας άφηναν να το δούμε καν το παιδί, να το δει ούτε η μητέρα καθόλου, με την αιτιολογία “και εμείς πώς γνωρίζουμε ότι η κυρία αυτή είναι η μητέρα του παιδιού;”» συνέχισε.
«Εγώ μίλησα και με τη διευθύντρια της κλινικής εκεί των νεογνών και μάλιστα με ειρωνεύτηκε σε κάποια στιγμή. Δεν μπορούσαμε να βγάλουμε κάποια άκρη. Μου ζήτησαν τα χαρτιά της συντρόφου μου. Τους είπα ότι τα χαρτιά έχουν κατατεθεί εδώ στην πρεσβεία εδώ και τέσσερις μήνες και ο φάκελός της είναι πληρωμένος απλά κωλυόμαστε στη γραφειοκρατία» συμπλήρωσε ο κ. Ηλιόπουλος
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!