Δεν τα κατάφερε να κρατηθεί στη ζωή ο 16χρονος ποδηλάτης που παρασύρθηκε την περασμένη Πέμπτη (22/09) από υπηρεσιακό όχημα της Αστυνομίας.
Το τραγικό δυστύχημα συνέβη στη συμβολή των οδών 28ης Οκτωβρίου και Δενδροποτάμου, στους Αμπελόκηπους της Θεσσαλονίκης.
Οι γονείς του άτυχου παιδιού αποφάσισαν να προχωρήσουν σε δωρεά των οργάνων του.
Σημειώνεται ότι ο 16χρονος επί οκτώ ημέρες έδινε μάχη για να κρατηθεί στη ζωή, διασωληνωμένος στη Μονάδα Εντατικής Θεραπείας του Νοσοκομείου «Παπαγεωργίου».
Υπενθυμίζεται ότι την ίδια ημέρα είχε παρασυρθεί από όχημα ένας 13χρονος, στο Πανόραμα και μία 15χρονη στη Σταυρούπολη, με τον 13χρονο να είναι καλά πλέον στην υγεία του μετά από νοσηλεία σε ΜΕΘ του Παπαγεωργίου και στη συνέχεια σε απλή κλίνη στο Ιπποκράτειο Νοσοκομείο της Θεσσαλονίκης.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!