Στο πλαίσιο επίσκεψης του Υπουργού Προστασίας του Πολίτη, Παναγιώτη Θεοδωρικάκου, το απόγευμα της Πέμπτης 8/9/2022 στην Κατερίνη, κλιμάκιο αποστράτων αστυνομικών και συγκεκριμένα, ο Πρόεδρος του Συνδέσμου Αποστράτων Σωμάτων Ασφαλείας Ν.Πιερίας, Δημήτρης Αδαμόπουλος, ο Γραμματέας του Συνδέσμου, Γεώργιος Γεωργιάδης, ο τ. Πρόεδρος της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Αστυνομικών Υπαλλήλων, Χρήστος Φωτόπουλος, καθώς επίσης και αδίκως αποταχθείς αστυνομικός, Ανέστης Κελεσίδης, πραγματοποίησαν συνάντηση με τον κ. Υπουργό.
Η συνάντηση αυτή έγινε ύστερα από πρόταση της Αντιπεριφερειάρχη Πιερίας, Σοφίας Μαυρίδου, στο κτίριο της Αντιπεριφέρειας Πιερίας.
Ο κ. Υπουργός αφού συζήτησε με το κλιμάκιο των αποστράτων, δεσμεύτηκε να εξετάσει και να μελετήσει το θέμα που έθεσε ο κ. Κελεσίδης (και το οποίο αφορά και τον απόστρατο Γιάννη Κωτση, καθώς και τον αείμνηστο αστυνομικό, Κώστα Συγκούνη) και να πραγματοποιηθεί νέα συνάντηση, σε δύο εβδομάδες, στο υπουργικό του γραφείο.
Πέρα, όμως, από το ζήτημα που τέθηκε από τον κ. Κελεσίδη, το κλιμάκιο των αποστράτων της Πιερίας έθεσε υπόψη του υπουργού και ένα υπόμνημα θεμάτων τοπικού ενδιαφέροντος. Το υπόμνημα αυτό, που επιδόθηκε στον κ. Θεοδωρικάκο, αφορούσε οικονομικά αιτήματα προς τον Πρωθυπουργό, ευελπιστώντας ότι θα γίνει αρωγός των προβλημάτων που ταλανίζουν τους συνταξιούχους αστυνομικούς.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!