Συνομιλία που μετατράπηκε σε αντιπαράθεση και αντιπαράθεση που μετατράπηκε σε καβγά, ο οποίος μάλιστα δεν σταματούσε στην πρωϊνή ενημερωτική εκπομπή του ΣΚΑΪ. Και οι δυο πρωταγωνιστές ήταν ο Νίκος Σβέρκος και ο Μπάμπης Παπαπαναγιώτου.
Η συζήτηση άνοιξε για την Πανεπιστημιακή Αστυνομία λόγω των γεγονότων στην Πολυτεχνειούπολη στου Ζωγράφου και άναψε σχεδόν αμέσως ανάμεσα στους τρεις. Τον διευθυντή της ιστοσελίδας της Αυγής, Νίκο Σβέρκο, τον δημοσιογράφο Μπάμπη Παπαναγιώτου και τον γγ των Ειδικών Φρουρών, Στράτο Μαυροειδάκο.
Συγκεκριμένα, όταν ο Μπάμπης Παπαπαναγιώτου ολοκλήρωσε την τοποθέτησή του και οι παρουσιαστές ανακοίνωσαν ότι περνούν στο επόμενο θέμα, ο Νίκος Σβέρκος διαμαρτυρήθηκε ότι δεν πρόλαβε να πει κάτι. “Πάλι κουταμάρες λες, πάλι κουταμάρες λες, άσχετα”, αντέδρασε ο Μπάμπης Παπαπαναγιώτου.
Ακολούθησε ένα πανδαιμόνιο από φωνές, το οποίο μάλιστα συνεχίστηκε για αρκετή ώρα και αφού η κάμερα είχε πια φύγει από τους πρωταγωνιστές του επεισοδίου για να περάσει στο επόμενο θέμα της εκπομπής. Οι φωνές συνεχίζονταν ακόμη και όταν η Ντόρα Κουτροκόη είχε σηκωθεί όρθια και ήταν έτοιμη να ασχοληθεί με την κίνηση στους δρόμους της Αθήνας.
Δείτε το βίντεο
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!