Η διοίκηση του ΓΑΣ Σβορώνου ανακοινώνει τη λύση της συνεργασίας της με τον ποδοσφαιριστή Αλέξανδρο Κατσιαμήτα ο οποίος αναμένεται να συνεχίσει την καριέρα του στον Πιερικό.
Ο Αλέξανδρος αποχωρεί από την ομάδα μας έχοντας αφήσει τις καλύτερες εντυπώσεις τόσο ως αθλητής όσο και ως άνθρωπος. Συγκεκριμένα, αποκτήθηκε από από τον ΓΑΣ στην χειμερινή μεταγραφική περίοδο της περασμένης σεζόν και συνέβαλε και εκείνος στα μέγιστα στην μεγάλη προσπάθεια και επίτευξη του πολυπόθητου στόχου της ανόδου στη Γ’ Εθνική κατηγορία.
Ο 27χρονος επιθετικός αγωνίστηκε με τα «κιτρινόμαυρα» σε 13 επίσημα παιχνίδια, μετρώντας 2 γκολ και κατακτώντας μεταξύ άλλων ένα πρωτάθλημα (Α’ ΕΠΣ Πιερίας 2021-22) και ένα SuperCup Πιερίας.
Σύσσωμη η οικογένεια του ΓΑΣ Σβορώνου ευχαριστεί τον Αλέξανδρο για την πολύτιμη προσφορά του στην ομάδα μας και του εύχεται τα καλύτερα στη συνέχεια της ζωής του και της σταδιοδρομίας του.
Με εκτίμηση
Γραφείο Τύπου ΓΑΣ Σβορώνου
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!