Τη Δευτέρα, 12 Σεπτεμβρίου 2022, η Αντιπεριφερειάρχης Πιερίας, κα Σοφία Μαυρίδου, επισκέφθηκε το 1ο ΕΠΑΛ- ΠΡΟΤΥΠΟ, το Σχολικό Συγκρότημα του 4ου Γυμνασίου και 4ου Λυκείου Κατερίνης, όπως επίσης και το Εσπερινό ΕΠΑΛ, για τον καθιερωμένο αγιασμό της νέας σχολικής χρονιάς.
Η κα Μαυρίδου, ευχήθηκε στους μαθητές και τις μαθήτριες των σχολείων μία δημιουργική και γεμάτη νέα γνώση χρονιά και στους εκπαιδευτικούς ένα παραγωγικό, ήσυχο και χωρίς απρόοπτα σχολικό έτος, ενώ στους γονείς να έχουν καλή δύναμη στον αγώνα τους στο πλευρό των παιδιών τους.
Επιπλέον, η Αντιπεριφερειάρχης Πιερίας επεσήμανε πως όπως κάθε χρονιά, έτσι και φέτος οι πόρτες της Περιφερειακής Ενότητας Πιερίας είναι πάντα ανοιχτές για την εκπαιδευτική κοινότητα, και πως η στήριξή της στο πλαίσιο των αρμοδιοτήτων της Π.Ε. Πιερίας θεωρείται δεδομένη.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!