Σε σύρραξη με κλωτσιές και μπουνιές μεταξύ των παικτών εξελίχθηκε ο αγώνας μεταξύ της Σέντραλ Νόρτε και της Σπορτίβο Μπελγράνο για την 31 αγωνιστική της τρίτης κατηγορίας ποδοσφαίρου της Αργεντινής.
Όλα ξεκίνησαν με μια συγκλονιστική φάση που λίγο έλειψε η μπάλα να καταλήξει στα δίχτυα.
Μάλιστα, ο διαιτητής Mauricio Martín καταλόγισε πέναλτι καθώς ένας ποδοσφαιριστής της Σπορτίβο άγγιξε τη μπάλα με το χέρι μέσα στη μεγάλη περιοχή.
Τότε, ξέσπασαν εκτεταμένα επεισόδια μεταξύ σχεδόν όλων των παικτών και των δύο ομάδων, με το βίντεο από το άγριο σκηνικό να γίνεται viral.
Τελικά, αφού ο διαιτητής έκανε στην άκρη περιμένοντας να ηρεμήσουν τα πνεύματα, απέβαλε τρεις παίκτες.
Κι όταν η ένταση εκτονώθηκε εντελώς, η Σέντραλ Νόρτε ισοφάρισε από την άσπρη βούλα για το τελικό 1-1.
Δείτε το βίντεο:
EL TORNEO FEDERAL RESUMIDO EN MENOS DE UN MINUTO 🥰😍@Arroba_Deportes pic.twitter.com/rPgjfDL0bo
— AscensoHundido (@AscensoHundido) September 26, 2022
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!