Σοκ προκαλεί ο αναπάντεχος χαμός του 12 μηνών βρέφους, από ηλεκτροπληξία, στο χωριό Αργυρό, στο δήμο Κύμης – Αλιβερίου στην Εύβοια.
Συγκλονίζει ο πατέρας, του παιδιού μιλώντας στο Live News:
«Γύριζε το φαγητό η μάνα της και είπε στην άλλη μου κόρη να την κρατήσει λίγο για να μαγειρέψει. Ακούει το θόρυβο η γυναίκα μου, πετάγεται, την τραβάει πίσω, την παίρνει αγκαλιά, της βάζει νερό, όπως λιποθυμάει ένα παιδάκι. Άνοιξε τα μάτια του, ανέπνεε. Μιλούσαμε με τη γιατρό και μας έλεγε να κάνουμε μαλάξεις», περιγράφει ο τραγικός πατέρας.
Και προσθέτει: «Το μωρό ήταν στο στάδιο που σηκωνόταν. Από το μπουσούλημα πήγαινε στο σήκωμα. Έβαλε τα δάχτυλά του σε ένα αντικουνουπικό χώρου. Με πήρε τηλέφωνο η γυναίκα και μου και αμέσως το πήγαμε στο Κέντρο Υγείας. Ανέπνεε. Τελικά βγήκε έξω ο γιατρός και μου λέει: Τέρμα, ήταν ακαριαίο. Απλώς δούλευε η καρδιά του».
Η γιαγιά των παιδιών λυγίζει. Σοκαρισμένη περιγράφει τη σκηνή στο MEGA: «Μια χαρά ήταν τα παιδάκια, έπαιζαν και ακούμπησε το χέρι στην πρίζα. Κάτι είχε εκεί μικρό για τα κουνούπια εκεί το έβαλε το χεράκι του. Σε αυτό το μηχάνημα για τα κουνούπια που ήταν στη πρίζα. Το μικρό μωράκι έπαιζε με τα δύο αδέλφια του όταν κατά λάθος έβαλε τα χεράκια του σε εντομοαπωθητικό το οποίο ήταν συνδεδεμένο στην πρίζα με την υψηλή τάση ρεύματος να περνάει μοιραία από το σωματάκι του».
«Όταν μας το έφεραν εδώ ήταν νεκρό. Είχαν νεκρωθεί τα εγκεφαλικά του κύτταρα. Τώρα η μητέρα μου είπε ότι το συμβάν έγινε στις 11 παρά 10 το πρωί. Προσπάθησε να βγάλει ένα εντομοαπωθητικό από την πρίζα και έπαθε ηλεκτροπληξία», αναφέρει με τη σειρά του ο γιατρός του Κέντρου Υγείας.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!