Αύριο πρόκειται να χτυπήσει το πρώτο κουδούνι της νέας σχολικής χρονιάς 2022-2023. Οι περισσότεροι Δήμοι εξέδωσαν δελτία Τύπου με τα οποία ενημέρωσαν τους μαθητές, τους εκπαιδευτικούς, τους γονείς, αλλά και κάθε ενδιαφερόμενο για την ετοιμότητα των σχολικών μονάδων που θα φιλοξενήσουν τα παιδιά μας.
Καμία ενημέρωση από τον Δήμο μας για οτιδήποτε. Προφανώς είμαστε καθ' όλα έτοιμοι για την αυριανή μέρα και οποιαδήποτε αναφορά κρίνεται περιττή. Εμείς ελπίζουμε, για το καλό των παιδιών μας, να έχουν γίνει, όντως, όλες οι απαραίτητες ενέργειες. Ευχόμαστε καλή και εποικοδομητική χρονιά στους μαθητές, στους εκπαιδευτικούς και στους γονείς.
Πέτρος Κιάφας
Επικεφαλής του Συνδυασμού
ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ για τον Δήμο-τη
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!