Με τον καθιερωμένο Αγιασμό στα νηπιαγωγεία, δημοτικά σχολεία, γυμνάσια και λύκεια του Δήμου Δίου-Ολύμπου ξεκινά σήμερα η νέα σχολική χρονιά.
Οι σχολικές μονάδες του Δήμου μας, έτοιμες και οργανωμένες, υποδέχονται τους μαθητές καθώς το προηγούμενο διάστημα έγιναν οι απαραίτητες εργασίες στα σχολικά κτίρια.
Εύχομαι σε όλους τους μαθητές και εκπαιδευτικούς της σχολικής κοινότητας καλή, δημιουργική και παραγωγική χρονιά.
Ελπίζουμε ότι στη φετινή χρονιά, που ξεκινά μετά από δύο χρόνια με συνθήκες σχεδόν φυσιολογικές, θα κατακτηθούν οι στόχοι της σχολικής κοινότητας, με υγεία και πρόοδο για τον κάθε μαθητή.
Βαγγέλης Γερολιόλιος
Δήμαρχος Δίου-Ολύμπου
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!