Εντυπωσιακές αντίκες στην Παραλία της Κατερίνης το Σάββατο 17 και την Κυριακή 18 Σεπτεμβρίου είχαν τη δυνατότητα να θαυμάσουν κάτοικοι και επισκέπτες. Ο λόγος για την 10η «ΑΝΑΒΑΣΗ ΟΛΥΜΠΟΥ» και την Στατική Έκθεση – Περιήγηση των συγκεκριμένων κλασικών πλέον οχημάτων.
Την επετειακή εκδήλωση διοργάνωσαν στην πόλη μας, ο ΣΙΑΒΕ - Σύλλογος Ιστορικού Αυτοκινήτου Βορείου Ελλάδος – SIAVE, ο Δήμος Κατερίνης και ο Οργανισμός Πολιτισμού (ΟΠΠΑΠ), σε συνεργασία με την Ελληνική Ομοσπονδία και τη Διεθνή Ένωση Οχημάτων Εποχής.
Την εκκίνηση των οχημάτων με τη διαχρονική αισθητική και vintage όψη έδωσε ο Πρόεδρος της Δημοτικής Επιχείρισης Επικοινωνίας – Ενημέρωσης, Νίκος Κατανάς. Η αυλαία της εκδήλωσης (που περιλάμβανε και μετάβαση στο Δημοτικό Πάρκο Λιτοχώρου), ολοκληρώθηκε με τις απονομές αναμνηστικών.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!