Την Πέμπτη, 15 Σεπτεμβρίου 2022, υπεγράφη η σύμβαση μεταξύ της Περιφερειακής Ενότητας Πιερίας και του αναδόχου, για την υλοποίηση του έργου με τίτλο “Βελτίωση συνθηκών κυκλοφορίας στη 13η Εθνική και στην 7η και 13η Επαρχιακή Οδό”. Το εν λόγω έργο με κωδικό 2131ΠΙΕ003ΚΑΠ21 χρηματοδοτείται από το Τεχνικό Πρόγραμμα Επενδυτικών Δαπανών της Π.Κ.Μ.
Το έργο περιλαμβάνει εκτέλεση εργασιών για την αποκατάσταση φθορών, ζημιών και συντήρηση για τη βελτίωση των συνθηκών κυκλοφορίας με ασφαλτοτάπητα και κατασκευή έργων αντιστήριξης σε σημεία που χρήζουν στο Εθνικό και Επαρχιακό Δίκτυο αρμοδιότητας Π.Ε. Πιερίας.
Οι εργασίες αυτές θεωρούνται αναγκαίες και υψίστης σημασίας για την ασφάλεια των διερχομένων οχημάτων. Η βελτίωση των συνθηκών κυκλοφορίας αποτελεί προτεραιότητα της Περιφερειακής Ενότητας Πιερίας και θα ωφελήσει όχι μόνο τους κατοίκους της Πιερίας, αλλά και όλους τους πολίτες που εξυπηρετούνται από το Εθνικό και Επαρχιακό οδικό δίκτυο αρμοδιότητας της.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!