Την έντονη ενόχληση του Bruce Dickinson προκάλεσε η εισβολή ενός θαυμαστή των Iron Maiden στη σκηνή, κατά τη διάρκεια συναυλίας του δημοφιλούς συγκροτήματος στο Άναχαϊμ των ΗΠΑ.
Όλα συνέβησαν την ώρα που οι θρυλικοί Maiden έπαιζαν το «Aces High», το τραγούδι με το οποίο ολοκληρώνουν την εμφάνισή τους στο «Legacy of the Beast World Tour 2022» -όπως είχε συμβεί και στην Αθήνα.
Τότε, ένας θερμόαιμος οπαδός της μπάντας, κατάφερε να ανέβει ανενόχλητος στη σκηνή και να κάνει τα… δικά του.
Ο κιθαρίστας των Iron Maiden Janick Gers δε φάνηκε να πτοείται από τον φαν, και συνέχισε να παίζει κανονικά.
Κάτι τέτοιο δεν ίσχυσε, ωστόσο, για τον Bruce Dickinson, ο οποίος έκανε αρχικά νοήματα στον άνδρα να φύγει, ενώ όταν δε συμμορφώθηκε ανέλαβε περαιτέρω δράση, πιάνοντας από τα μαλλιά τον άνδρα και… σέρνοντάς τον στο πίσω μέρος της σκηνής!
Στη συνέχεια ο Β.Dickinson επέστρεψε στη σκηνή χωρίς να σταματήσει καθόλου την εμφάνιση του συγκροτήματος.
Άξιο απορίας είναι, πάντως, το γεγονός ότι κατά τη διάρκεια του συμβάντος δεν εμφανίστηκε κάποιος άνθρωπος της ασφάλειας ώστε να επιληφθεί του θέματος.
Πηγή
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!