Υπόψιν κυρίου διοικητή..
Μέσα από αυτήν την επιστολή μου θα ήθελα να ευχαριστήσω το ιατρικό νοσηλευτικό και γενικότερα όλο το προσωπικό της " ορθοπεδικής κλινικής " ιδιαίτερα δε τον διευθυντή κύριο Μπινιάρη Γεώργιο με όλο το ιατρικό του team για την επιτυχή έκβαση της επέμβασης "ολική αθροπλαστική γόνατος"..
Εδώ θέλω να τονίσω πως αυτή η επέμβαση είχε έναν πολύ μεγάλο βαθμό δυσκολίας μιας και έπρεπε να γίνει μετά από σαράντα περίπου χρόνια τροχαίου ατυχήματος μου και έχοντας μια σπάνια μορφή ύλλου στο εσωτερικό του μοιραίου οστού ..
Κάτι που απέτρεπε επί σειρά ετών όσους γιατρούς είχα επισκεφθεί τόσο σε κρατικές όσο και σε ιδιωτικές δομές να προχωρήσουν σε αυτήν την επέμβαση χωρίς να αφαιρεθεί ο ύλλος ..
Παρ' όλα αυτά και κατόπιν τον ενδελεχή έλεγχο των εξετάσεων ο κύριος Μπινιάρης προχώρησε στην επέμβαση με το αποτέλεσμα να τον δικαιώνει πλήρως..
Κατά καιρούς ακόμα και στο πρόσφατο παρελθόν ιδιαίτερα κατά την διάρκεια της ( πανδημίας ) είχα γίνει και εγώ όπως και πολλοί άλλοι συμπατριώτες μας κατήγοροι του Εθνικού συστήματος υγείας και τον ελείψεων οου διαχρονικά υπήρχαν σε αυτό , οποίο όμως λειτουργούσε χάριν στην υπερπροσπάθεια του ανθρώπινου δυναμικού..
Νομίζω η περίπτωση μου αναδεικνύει για άλλη μια φορά ότι το ανθρώπινο δυναμικό των κρατικών δομών της χώρας μας είναι από τα καλύτερα , βοήθεια υποστήριξη και στελέχωση χρειάζεται και δεν έχει να ζηλέψει σε τίποτα καμία ιδιωτική δομή..
Ευχαριστώ από καρδιάς όλους της νοσηλεύτριες και νοσηλευτές της ορθοπεδικής κλινικής και των χειρουργείων που για όλο το διάστημα της νοσηλείας μου με έκανα να νιώσω τόσο άνετα και σαν στο σπίτι μου και καλύτερα ...
Ο υπογράφων.
Αλχαζίδης Αναστάσιος
Οδηγός διεθνών μεταφορών..
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!