Την τρίτη θέση στην βαριά κατηγορία των 130 κιλών στο πανελλήνιο πρωτάθλημα ελληνορωμαϊκής άνδρων κατάφερε ( αν και έφηβος ακόμα ) ο Αχιλλέας Χρυσιδης των Ολυμπίων Κατερίνης στο πρόσφατο πρωτάθλημα που έγινε στην πόλη της Χαλκίδας , εκεί ο Μακεδόνας γίγαντας με τρεις νίκες και μία ήττα κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο αφήνοντας έτσι πολλές υποσχέσεις για το μέλλον του στο άθλημα που αγαπά.
Οι Ολύμπιοι Κατερίνης συμμετείχαν επίσης στην κορυφαία αυτή διοργάνωση της πατρίδας για το 2022 μας με τον Καλαϊτζίδη Ιορδάνη ο οποίος με αρκετά καλές εμφανίσεις κατέλαβε την 6η θέση.
Οι Κατερινιώτες αθλητές συνεχίζουν την προετοιμασία τούς για τους επερχόμενες αθλητικές διοργανώσεις στο προπονητηριο των Ολυμπίων Κατερίνης εντός του ΤΕΙ Κατερίνης έναντι του πρώην ΕΟΠΥΥ, Κανελοπούλου 2
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!