Έδωσε μεγάλη μάχη για να κρατηθεί στη ζωή αλλά δεν τα κατάφερε. Η 21χρονη φοιτήτρια από τα Χανιά, η οποία παρασύρθηκε από αυτοκίνητο που οδηγούσε 26χρονος Αλβανός, υπέκυψε στα τραύματα της και παρά τις υπεράνθρωπες προσπάθειες των γιατρών του νοσοκομείου Παπαγεωργίου, υπέκυψε στα σοβαρά τραύματα της.
Η νεαρή γυναίκα νοσηλευόταν από το βράδυ της Δευτέρας σε Μονάδα Εντατικής Θεραπείας του νοσοκομείου.
Για την παράσυρση της έχει συλληφθεί η 19χρονη συνοδηγός η οποία αναμένεται να απολογηθεί αύριο στις ανακριτικές αρχές, ενώ και ο 26χρονος οδηγός κρατείται.
Και στους δύο έχει ασκηθεί ποινική δίωξη σε βαθμό κακουργήματος.
Σε μία κίνηση που δείχνει δύναμη ψυχής, οι γονείς της 21χρονης υπέγραψαν για δωρεά των οργάνων της, προκειμένου να χαρίσει τη ζωή που τόσο άδικα της αφαίρεσαν.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!