Κατέληξε στα τραύματα του ένας 63χρονος βοσκός από το Κοτρώνι Τρικάλων, που βρέθηκε χτυπημένος στο ποιμνιοστάσιο του, το μεσημέρι της περασμένης Παρασκευής 11 Νοεμβρίου.
Όπως διαπιστώθηκε από την ιατροδικαστική εξέταση, ο άτυχος άνδρας χτυπήθηκε από κριάρι. Μάλιστα πληροφορίες αναφέρουν ότι το ζώο τον έσπρωξε τόσο δυνατά και έπεσε πάνω σε πέτρες, με αποτέλεσμα να τραυματιστεί σοβαρά στο κεφάλι.
Σύμφωνα με πληροφορίες του FORMedia.gr, τον άτυχο άνδρα βρήκε ένας γείτονας χτυπημένο και αναίσθητο και άμεσα ειδοποίησε τους συγγενείς του.
Ο βοσκός μεταφέρθηκε, αρχικά στο Κέντρο Υγείας Πύλης για την παροχή των πρώτων βοηθειών.
Ωστόσο, λόγω της κρισιμότητας της κατάστασης μεταφέρθηκε στο Γενικό Νοσοκομείο Τρικάλων, όπου διαπιστώθηκε ότι φέρει βαριά κρανιοεγκεφαλική κάκωση. Αμέσως ο ίδιος διασωληνώθηκε και κρίθηκε αναγκαία η μεταφορά στο Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Λάρισας.
Εκεί χειρουργήθηκε στο κεφάλι και μεταφέρθηκε στην Μονάδα Εντατικής Θεραπείας του Γενικού Νοσοκομείου Τρικάλων, όπου και κατέληξε.
Τέλος η κηδεία του θα γίνει αύριο στις 12 το μεσημέρι στον Ι. Ν. Γεννήσεως της Θεοτόκου, στο Κοτρώνι Τρικάλων.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!