Κοπάνα από το σχολείο επέλεξαν να κάνουν πολλοί μαθητές από τη Θεσσαλονίκη και να βγουν… στην αγορά ελέω Black Friday.
Το κέντρο της Θεσσαλονίκης και η οδός Τσιμισκή, συγκεκριμένα, “πλημμύρισε” από νεαρούς οι οποίοι αντί για το σχολείο, σήμερα το πρωί πήγαν για ψώνια. Εκμεταλλευόμενοι τον καλό καιρό για την εποχή, ήπιαν τον καφέ τους στο κέντρο και έκαναν βόλτα στην αγορά της οδού Τσιμισκή.
Όπως δήλωσαν στο thestival.gr δύο μαθητές Β’ Λυκείου από σχολείο της ανατολικής Θεσσαλονίκης “λόγω της Black Friday είπαμε να κατέβουμε στο κέντρο για ψώνια, επειδή θα έχει καλύτερες τιμές“. Μάλιστα, τόνισαν πως σήμερα ήταν “χρυσή” ευκαιρία να κάνουν κοπάνα, μιας που στο σχολείο ήταν προγραμματισμένο να γράψουν τεστ στο μάθημα των Αρχαίων Ελληνικών. “Είναι πολλοί μαθητές που έκαναν σήμερα κοπάνα και όχι μόνο από το σχολείο μας” συμπλήρωσαν οι δύο 16χρονοι.
Άλλωστε, είναι γνωστό… φαινόμενο κάθε χρόνο, τέτοια μέρα, πολλοί μαθητές να μη πηγαίνουν στο σχολείο αλλά στα εμπορικά κέντρα και την αγορά της Θεσσαλονίκης. “Περιμέναμε εδώ και μια εβδομάδα αυτήν την μέρα” δήλωσε στο thestival.gr μαθήτρια της Γ’ Λυκείου από σχολείο στο κέντρο της Θεσσαλονίκης, η οποία υποστήριξε πως κάθε χρόνο στην Black Friday, πολλοί συμμαθητές της δεν πηγαίνουν στο σχολείο λόγω της ημέρας.
Για την ιστορία, οι νεαροί μαθητές επέλεγαν για τα ψώνια τους γνωστές διεθνείς αλυσίδες καταστημάτων, ψωνίζοντας ρούχα για τον χειμώνα.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!