Τα “Αικατερίνεια” αποτέλεσαν χτες το βράδυ, σταθμό στην περιοδεία του έργου “Ο Γέρος του Μοριά” με τον Αλμπέρτο Εσκενάζυ στον πρωταγωνιστικό ρόλο. Μια παράσταση ατμοσφαιρική, με ιστορικές αναφορές την οποία υποδέχτηκαν θερμά οι φίλοι των «Αικατερινείων».
Ένα έργο για όλες τις ηλικίες, με τους θεατές που βρέθηκαν στο κινηματοθέατρο Ευκαρπίδη, να βλέπουν (μέσα από τη ζωή του Κολοκοτρώνη), να ξεδιπλώνεται μπροστά τους όλη η επανάσταση του 1821.
Παρών στην εκδήλωση, ο πρόεδρος του Οργανισμού Πολιτισμού (ΟΠΠΑΠ) του Δήμου Κατερίνης, Γιάννης Νταντάμης, ο οποίος συνεχάρη τους συντελεστές για τις εξαιρετικές ερμηνείες και την όμορφη παράσταση.
Συντελεστές
Κολοκοτρώνης: Αλμπέρτο Εσκενάζυ
Τερτσέτης: Γιώργος Τριανταφύλλου
Σκηνοθεσία: Γιάννης Καλατζόπουλος
Σκηνικά – Κοστούμια: Μιχάλης Σδούγκος
Μουσική: Κώστας Μπίγαλης
Παρών στην εκδήλωση, ο πρόεδρος του Οργανισμού Πολιτισμού (ΟΠΠΑΠ) του Δήμου Κατερίνης, Γιάννης Νταντάμης, ο οποίος συνεχάρη τους συντελεστές για τις εξαιρετικές ερμηνείες και την όμορφη παράσταση.
Συντελεστές
Κολοκοτρώνης: Αλμπέρτο Εσκενάζυ
Τερτσέτης: Γιώργος Τριανταφύλλου
Σκηνοθεσία: Γιάννης Καλατζόπουλος
Σκηνικά – Κοστούμια: Μιχάλης Σδούγκος
Μουσική: Κώστας Μπίγαλης
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!