Mε ζέστη, υγρασία και τοπικές βροχές ξεκινάει η σημερινή μέρα (15/12). Αύριο και μεθαύριο το θερμόμετρο θα ανέβει στους 22-23 βαθμούς σε έναν αρκετά θερμό για την εποχή καιρό.
Σύμφωνα με τον Κλέαρχο Μαρουσάκη νέα διαταραχή από την περιοχή της Ιταλίας κινείται προς τα ανατολικά-βορειοανατολικά τμήματα, με νοτιάδες και άνοδο της θερμοκρασίας. Μέχρι και το μεσημέρι σε αρκετές περιοχές ο καιρός θα είναι βροχερός από την Πελοπόννησο και πιο βόρεια.
Στην Αττική ομίχλες, αυξημένη υγρασία και μικρή πιθανότητα βροχών. Πολύ γρήγορα ο καιρός θα παρουσιάσει βελτίωση και η θερμοκρασία αργά το μεσημέρι θα αγγίξει τους 21 βαθμούς (5-7 βαθμούς πάνω από τα κανονικά για την εποχή επίπεδα). Στη Θεσσαλονίκη μουντός καιρός, ομίχλες και πιθανότητα τοπικών βροχών. Ο υδράργυρος στους 14-15 βαθμούς.
Η θερμοκρασία θα αρχίσει να ανεβαίνει. Παρασκευή και Σάββατο 23-25 βαθμούς και λίγες βροχές στα δυτικά και βόρεια. Από τις αρχές της άλλης εβδομάδας η θερμοκρασία θα πέσει λίγη και θα επανέλθει στα κανονικά για τον χειμώνα επίπεδα.
0 Σχόλια
Kάθε αναγνώστης του kapa-news.gr μπορεί να εκφράζει ελεύθερα τις απόψεις του στα σχόλια, όποιες κι αν είναι αυτές. Ωστόσο κάθε σχόλιο πρέπει να εγκριθεί από τους διαχειριστές της σελίδας, οπότε δημοσιεύεται λίγη ώρα μετά την καταχώρησή του. Τα μόνα σχόλια που απαγορεύονται και άρα διαγράφονται είναι όσα περιέχουν υβριστικές ή προσβλητικές εκφράσεις ή φωτογραφίες, αυτά που γράφονται μόνο για να προκαλέσουν αναταραχή ή προσωπική αντιπαράθεση με άλλους χρήστες (flaming), όσα διαφημίζουν εταιρίες, προϊόντα ή ανταγωνιστικές ιστοσελίδες και βέβαια τα κακόβουλα, βλαπτικά και επαναλαμβανόμενα μηνύματα (spam). Ευχαριστούμε για τη συμμετοχή σας!